Yaşam

AKM Çocuk Sanat Şenliği 23 Nisan Kutlamalarıyla Kutlandı

Atölye çalışmaları, tiyatro oyunları, çizgi film gösterimleri, danslar ve animasyonlarla 17 Nisan’dan bu yana çocukları ağırlayan AKM Çocuk Sanat Şenliği, 23 Nisan kutlamalarıyla renkli görüntülere sahne oldu. Farklı ilçelerden yüzlerce öğrenci, öğretmen ve idarecinin katılımıyla resmi kutlamaların yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi, gün boyu süren etkinliklerle bayram coşkusunun adresi oldu.

Çarpıcı etkinlikleri ve birçok sanat dalıyla 17 Nisan’dan bu yana renkli görüntülere sahne olan AKM Çocuk Sanat Şenliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda coşkuyu ikiye katladı. Resmi kutlamalara da sahne olan Atatürk Kültür Merkezi, gün boyu dolu dolu programıyla çocukların sevincine ortak oldu. Kültür Sokağı’na yerleştirilen dev piyanoda dans eden çocuklar, istedikleri modülleri çaldılar, mozaik duvarda tek tek çektikleri fotoğraflarıyla bir tablonun modülü oldular, 360 derecelik planetaryum gösterisiyle gökyüzünü doyasıya izlediler. AKM Açık Hava Sahnesi’nde kurulan çadır.

Konserler, tiyatrolar, atölyeler…

AKM Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilen ‘Kukla Senfoni’ konseri ile tatilin tadını doyasıya çıkaran çocuklar, AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde Türkiye’nin ilk interaktif çocuk söyleşisi “Anlat Anlat Göster”e katıldı. Ebeveyn ve çocuk tiyatrosu “Çinyo ile Markonyo” AKM Tiyatro Salonu’nda, ‘Aslan Hürkuş Misyonumuz Gökbey’ sineması Yeşilçam Sineması’nda katılımcılarla buluştu. Küçük sanatçılar ‘Marakas Yapımı’, ‘Ebeveyn-Çocuk Müziğiyle Buluşuyorum’, ‘Hayal Tabağımı Tasarlıyorum’, ‘Çocuklar İçin Yaratıcı Drama’, ‘Erken Dönem Müziği’, ‘Erken Dönem Müziği’ gibi birçok sanat eserinde yer almıştır. AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde Resim Yapma Sevinci’ ve ‘Çocuk Arkeologlar Kazı Yapıyor’. Pek çok atölyede hem yaratıcılıklarını sergilediler hem de eğlendiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu