Haber

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Dinçer Gökçe hakkında soruşturma başlatıldı.

‘Döner Kardeşler’ adıyla bilinen suç örgütü davasında yargılanan ve ceza alan sanıkların tahliye kararına ilişkin haberlerin saçmalık olduğunun ortaya çıkmasının ardından Halk TV haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Dinçer Gökçe hakkında soruşturma başlatıldı. . Gökçe, soruşturma kapsamında bugün gözaltına alındı.

‘Döner Kardeşler’ olarak bilinen ve 16 farklı hareketten yargılanan 28 sanıklı örgüt davasında karar Şubat 2022’de açıklandı. Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararda, Emirhan Döner hakkında ‘örgüt kurmak ve yönetmek’, ‘tefecilik’, ‘ağır yaralama’, ‘tehdit’, ‘ağır yaralamaya tahrik’, ‘özgürlüğü kısıtlamak’ ve ‘özgürlüğü kısıtlamak’ suçlarından dava açıldı. sayılı yasanın ihlali 6136′. Suçlarından dolayı toplam 44 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Emirhan Döner’in kardeşi Turhan Döner, ‘yaralama’, ‘tehdit’, ‘yaralamaya azmettirme’, ‘özgürlüğün sınırlandırılması’, ‘tefecilik’, ‘muhalefet’ suçlarından toplam 34 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. sayılı kanuna 6136′ ve ‘örgüt liderliği’. Yönetildi. Geçtiğimiz günlerde hükümlülerin tahliye edileceği haberinin ardından hükümlü Emirhan Döner başka bir suçtan tahliye edilirken, esas suç ve cezaların ağırlaştırılması nedeniyle sanık Turhan Döner ile Edirne F Tipi Cezaevi’nde sanık Emirhan Döner’in infazları devam etti. Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olarak tutukluluk hallerine devam ediliyor. ulaşılmıştı. Ayrıca hükümlü Turhan Döner’in 2036’da, hükümlü Emirhan Döner’in ise 2040’ta şartlı tahliyeyle tahliye edileceği öğrenildi. Tahliye kararlarına ilişkin haberlerin cezaevine gönderildiği ve bunlarla ilgili haber içeriklerinin de adı geçen kaynaklar tarafından açıklandı. Açıklamanın tamamen yalan olduğu, gerçeği yansıtmadığı, kamuoyunun yanıltıldığı belirtildi.

Olayla ilgili olağandışı haberler yapılarak kamuoyunun yanıltıldığını belirten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, https://halktv.com.tr haber sitesinin Sorumlu Genel Yayın Yönetmeni Dinçer Gökçe hakkında resen soruşturma başlattı. ‘kamuoyuna yanıltıcı bilgi yayma’ hatası nedeniyle.

Öte yandan soruşturma kapsamında Dinçer Gökçe’nin de bugün gözaltına alındığı öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu