Haber

Kırıkkale’de Yol ve Su Sorununa Vatandaşlar Ayaklandı

Kırıkkale’de birden fazla kadından oluşan bir grup vatandaş, yol, su ve kanalizasyon kokusu nedeniyle kapattıkları sokakta eylem yaptı. İsyan eden vatandaşlar, belediyeyi sorunlarının çözülmesi için davet etti. Mahalle sakini Yusuf Şahin, “Depoda ölü bir sincap vardı. Bu insanlar bu suyu kullanıyor. Yemeğe katıyoruz, elimizi yüzümüzü yıkıyoruz, her şeyde kullanılıyor” dedi.

Eyyam-ı bahur sıcaklıklarının yaşandığı Kırıkkale kent merkezine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, belediyeyi yol, su ve kanalizasyon sorunlarını çözmeye davet etti. Bir grup vatandaş, moloz dökme alanına giden caddeyi trafiğe kapattı. Hafriyat kamyonlarının çıkardığı toz nedeniyle evlerinin önünde oturamadıklarını öne süren vatandaşlar, günlerdir akmayan suyun ve kanalizasyon hatlarından gelen kokunun bir an önce giderilmesini istedi.

Olay yerine polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Sıkıntıların giderileceği sözünün alınmasının ardından vatandaşların eylemi sona erdi. 3 gün önce Bahçelievler Mahallesi’nde bir grup vatandaş, kanalizasyon kokusu nedeniyle harekete geçti.

“İçinde ölü bir sincap da vardı”

Mahalle sakini Yusuf Şahin, mahallede su sorunu olduğunu belirterek, “İtfaiyeyle buraya geliyorlar, boşaltıyorlar. Suyun ne olduğu belli değil. İçini de temizledik. İçinde bir sincap öldü.Bunlar bu suyu kullanıyorlar.Yemeğe katıyorlar,elimizi yüzümüze sürüyorlar.Biz onu yok ederiz, her şeyde kullanılır. belediye nerede Belediye gelip buraya depo yapsa kötü mü olur? Bir aydır suyumuz yok. İtfaiye de isterse getiriyor, istemiyorsa getirmiyor.”

“İnsan sağlığı bu kadar mı değersiz”

20 gündür sularının akmadığını belirten Sultan Özaydın, “‘Pazartesi’ diyorlar, pazartesi geliyor Cuma atıyorlar. Bir vatandaş Allah razı olsun derdimize çare bulmuş. Sabah ve akşam itfaiye aracına su verildi. Temizlenmezse olmaz. Sincap öldü, çok büyük. İnsan sağlığı bu kadar mı değersiz? Buna bir çözüm bulmaları gerekiyor. En önemlisi de tankımızın temizlenmesi gerekiyor” dedi.

“Çocuklar hastalandı”

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş, depoda ölü bir sincap bulunduğunu savunarak, “Çocuklarımızı hastaneye götürüyoruz. Hastalanıyorlar, kusuyorlar. Belediye bakmıyor, her gün arıyoruz.” .” – KIRIKKALE

ladik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu