Haber

Maratonizmir’e rekor bağış bekleniyor

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kenti yapmak amacıyla düzenlediği Maratonizmir Maratonu’nun dördüncüsü 7 Mayıs’ta koşulacak. Cumhuriyetin 100. yılında 20 ülkeden 30 seçkin sporcunun ve Türkiye’nin dört bir yanından sporcunun katılımıyla koşulacak Maratonizmir, bu yıl Türkiye’nin en hızlı rekorunu yenilemeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl Adım Adım ile yapılan iş birliği kapsamında sporculara koşu yapma ve sivil toplum kuruluşlarına bağış yapma imkanı verildi. 2022 yılında toplam 4 milyon TL bağış toplanırken, yüksek katılım oranı nedeniyle bu yıl rekor bağış beklendiği yetkililerce açıklandı.

Maratonizmir’in bir yandan sportif bir organizasyon, diğer yandan sosyal sorumluluk projesi olduğunu vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “Her zaman kazananların şehri olmayı başaran şirin şehrimiz, Maratonizmir sayesinde toplumsal hareket. Sürdürülebilir bir dünya için koşulacak olan Maratonizmir, sıfır atık hedefine ulaşırken, birçok sivil toplum kuruluşuna da takviye sağlamak değerli bir misyon olarak öne çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in İzmir için belirlediği spor, kültür, eğitim ve sanat vizyonuyla adım adım ilerliyor, İzmir’i geleceğe taşıyoruz.”

Büyük yarış büyük sponsorlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Atletizm Federasyonu ve World Athletics in Road Label ortaklığıyla düzenlediği Maratonizmir Maratonizmir’in bu yılki sponsorları Avek Otomotiv, Decathlon, İzenerji, İzmirli ve Züber oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu