Haber

Türkiye’den Kuran’a saldıran Yahudi yerleşimcilere sert tepki

Yahudi yerleşimciler PerşembeNablus’un güneyindeki Urif şehrinde bir camiye düzenlediği saldırıda Kur’an-ı Kerim’i yırttı. Yahudi yerleşimciler decamiye zarar verdi.

Ortaya çıkan görüntülerin ardından Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Filistin topraklarındaki Yahudi yerleşimcilerin düzenlediği saldırılarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

“KUR’AN’A YÖNELİK SALDIRIYI DEĞERLENDİRİYORUZ”

Batı Şeria’da son günlerde artan gerilimden büyük endişe duyulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İsrail işgali altındaki Filistin topraklarında bulunan Urif kentinde bir grup Yahudi yerleşimcinin kutsal kitabımız Kuran’a yönelik saldırısını kınıyoruz.“EN KISA ZAMANDA HESAP VERMELERİNİ BEKLİYORUZ”

Bu kabul edilemez nefret suçunun faillerinin bir an önce adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Batı Şeria’nın çeşitli yerlerinde yerleşimci grupların düzenlediği saldırıları ve bir Filistinli sivilin İsrail güçleri tarafından öldürülmesini bir kez daha şiddetle kınıyoruz.“İsrail Devleti’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan bir yükümlülüğü olduğunu bir kez daha vurguluyoruz”

​İşgal altındaki Filistin topraklarındaki Yahudi yerleşimcilerin yerel Filistin halkına, onların ibadethanelerine, konutlarına ve mallarına yönelik her türlü saldırıyı ve nefret suçları dahil nefret suçlarını önlemenin İsrail Devleti’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan yükümlülüğü olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. İslam düşmanlığı. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu