Haber

Yalova’ya yerleşen depremzedelerin doğum gününü kutlayan kardeşler

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen ailelerin yerleştirildiği Yalova’daki yurtta Arden ve Etka Pak kardeşlere sürpriz doğum günü düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremden etkilenen illerde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, depremzedeler Genç ve SporKredi Bakanlığı ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlara yerleştirilirler.

Yalova’da toplam 4.382 kişi kapasiteli yurtlara 98 depremzede yerleştirilirken, tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Ailelerin yanında çocuklar için çeşitli alanların oluşturulduğu yurtlardan biri olan Dilşad Hatun Kız Öğrenci Yurdu’na Yalova Belediyesi tarafından çocuk oyun parkı kuruldu.

Ayrıca Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yakalanarak evleri ağır hasar gördüğü için Yalova’ya gelen Ayşe ve Aydın Pak çiftinin çocukları 3 yaşındaki Arden ve 5 yaşındaki Etka Pak’ın doğum günleri de belirlendi. ünlü.

Eşi ve çocuklarıyla oyunlar oynayan, kardeşlerin doğum günlerini kutlayan, depremzedelere ikramlarda bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tuttuk, “Sizi geçici olarak burada ağırlayacağız. Tüm ihtiyaçlarınız karşılanacak. Bunu yaşadık. önce acılar. Sizi en iyi biz anlarız. Bunu birlikte atlatacağız.” dedi.

Belediye olarak arama kurtarma çalışmaları için bölgeye ekipler gönderildiğini, depremzedeler için Yardım Toplama Merkezi kurduklarını ve bölgeye onlarca tır gıda ve ihtiyaç malzemesi ulaştırdıklarını belirten Tutuk, deprem için kışlık erzak ürettiklerini söyledi. Yalova Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (YASMEK) ile mağdur oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu