Haber

Giresun’dan deprem bölgelerine 648 araçla yardım malzemesi sevk edildi.

Giresun Valiliği ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen bölgelere şu ana kadar 648 yardım aracının sevk edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen kuralların ortadan kaldırılması ve depremin önlenmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları arasındaki iş birliğinin AFAD’a uygun olarak sürdürüldüğü belirtildi. afetzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak.

Açıklamada, deprem bölgelerine işçi, alet ve yaşam malzemesi sevkiyatının devam ettiği belirtildi.

“Giresun Valiliğimizin koordinasyonunda afetzede vatandaşlarımıza destek amacıyla ilimizden AFAD Kriz Merkezi’nin yönlendirdiği bölgelere toplam 3 bin 140 personel ve 1319 araç sevk edildi. Bu araçlardan 288’i Malatya’ya, 186’sı Malatya’ya Adıyaman, Kahramanmaraş’a 84, Gaziantep’e 29, Hatay’a 55, Diyarbakır’a 3, Osmaniye’ye 2 ve Adana’ya 1 olmak üzere toplam 648 araç, araçlarla deprem bölgelerine can ve yardıma muhtaç ulaşımı sağladı.”

Açıklamada, depremde arama, kurtarma, ilk yardım, lojistik ve enkaz kaldırma faaliyetlerinde kullanılmak üzere toplam 671 araç, 53 kazı makinesi, 6 kanal kazıcı, 15 yükleyici, 110 tır ve 29 ambulansın sevk edildiği belirtildi. bölgeler.

Giresun’da 681’i yurt, pansiyon ve otellerde olmak üzere toplam 7 bin 791 depremzedenin ağırlandığına dikkat çekilen açıklamada, depremzedelerin bundan sonraki süreçte her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı vurgulandı. , şimdiye kadar yaptıkları gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu