Haber

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan Dünya Paramedikler Günü paylaşımı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Dünya Paramedikler Günü için hazırlanan özel görseli sosyal medya hesabından paylaştı.

Vali Yerlikaya, yaptığı paylaşımda, İstanbul Valiliği’nin 22 Aralık Dünya Paramedik Günü için hazırladığı özel görsele yer verdi.

Zamanla yarışan sağlık görevlilerinin her gün binlerce cana dokunduğunu belirten Yerlikaya, “Bütün çabaları bizi ve çok yakından tanıdığımız sevdiklerimizi yaşatmak için. 25 yaşındaki sağlık görevlisi Hakan Aslankara gibi istekleri de öyle. , ambulanslara yol verelim, asılsız ihbarlarda bulunmayalım.” sözlerini kullandı.

Hasan Aslankara, Yerlikaya’nın paylaşımına verdiği röportajda sağlıkçılığın onları ayakta tutan bir meslek olduğunu belirtti.

Olay yerindeki kişinin hayata tutunmasına yardımcı olduklarında çok memnun olduklarını belirten Aslankara, “Olay yerinden aldığımız hastanın hayati tehlikesi var. Bu nedenle ambulans sirenlerini duyunca hemen yanımıza geliyor. yolda araçlara hızlı yol vermelerini ve bize yol vermelerini söylüyoruz. Ambulansı görünce insanlar bunu fırsat değerlendiriyor. Ani bir frende arkamızdan yakın temasa geçerek kazaya maruz kalabiliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Acil çağrı merkezine yapılan aramaların yüzde 60-70’inin asılsız olduğunu vurgulayan Aslankara, ihtiyaç sahiplerinin asılsız ihbarda bulunurken ambulansa ulaşamadıklarını hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu