Haber

Fatih Altaylı’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na! Eğer kaybedersen…

14 Mayıs seçimleri 36 gün Siyaset sahnesinde her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in ardından seçime iki buçuk ay kala masadan ayrıldı. 72 saat Türkiye’ye dönmesiyle yaşanan kriz sonrası muhalefet partilerine güven azaldı. Masada demokratik bir ortamın olmadığı görülüp her şeyin pazarlıkla yapıldığı anlaşılınca masadan kaçışlar başladı. Akşener’in masadan çekilmesi, HDP’nin Kılıçdaroğlu’na aday göstermeme kararı, Yavuz Ağıralioğlu’nun İYİ Parti’den istifasıve takip eden süreçte çok sayıda vatandaş altılı masa için oy kullanmaktan vazgeçti.

ALTAYLI: KAYBEDERSEK NE OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir makale yazdı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Altılı masada seçim kaybedilirse ne olacağını sorgulamaya başladı. Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi geleceğini tüm bu desteğe rağmen seçimin kaybedilip kaybedilmediğini sordu. “Kılıçdaroğlu seçimi kaybederse siyasetten mi çekilecek yoksa Muharrem İnce’yi mi suçlayacak”diye sordu.

Altaylı “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kaybetmesi çok zor olan bu seçimi kaybederse siyasetten mi çekilecek! Yoksa suçu başka bir partiye ve genel başkanına atarak kaldığı yerden devam mı edecek? Muharrem İnce!”söz konusu.

Altaylı, altılı masanın diğer liderlerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde istifa edip etmeyeceklerini sordu. Altaylı “Böyle bir durumda Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday göstermesi için baskı yapanlar, ‘Bizim bu işten haberimiz yoktu’ diyerek istifa mı edecekler?sözlerini söyledi.

 

haber-yenice.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu